תפריט ☰
בלוג סקס

קונדומים: מדריך מקיף לאמצעי המניעה הנפוץ ביותר

קונדומים: מדריך מקיף לאמצעי המניעה הנפוץ ביותר

629 מילים

קונדומים הם אחת מאמצעי המניעה הנפוצים ביותר ברחבי העולם. נדן דק זה, העשוי בדרך כלל מלטקס או פוליאוריתן, הוכח כיעיל במניעת הריון וזיהומים המועברים במגע מיני (STI). בנוסף ליעילותם, קונדומים נגישים באופן נרחב, במחיר סביר ויש להם תופעות לוואי מינימליות. למרות הפופולריות שלהם, יש עדיין הרבה תפיסות מוטעות וסטיגמות סביב קונדומים. במאמר זה נעמיק בהיסטוריה, סוגים, יעילות, יתרונות ושימוש נכון בקונדום.

היסטוריה של קונדומים
השימוש בקונדומים למטרות מניעה החל עוד בתרבויות עתיקות כמו מצרים, שם נמצאו עדויות לנדנים העשויים ממעיים של בעלי חיים. במאה ה -16, הרופא האיטלקי גבריאלה פאלופיו זוכה להמציא את הקונדום הראשון עשוי פשתן. עם זאת, רק במאה ה -19, כאשר גומי מגופר הומצא, קונדומים הפכו פופולריים יותר ונגישים יותר. בסוף המאה ה-19 הוכנסו לשימוש קונדומים מלטקס שהפכו לחומר הנפוץ ביותר המשמש לייצור קונדומים. בשנות ה-60 החלו יצרנים לשלב חומרי סיכה וקוטלי זרע בקונדומים, מה שהפך אותם ליעילים עוד יותר במניעת הריונות ומחלות מין.

סוגי קונדומים
כיום, קיימים בשוק סוגים שונים של קונדומים, ביניהם קונדומים גבריים, קונדומים נשיים, קונדומים טבעיים וקונדומים בטעמים. קונדומים גבריים הם הנפוצים ביותר ונועדו להתגלגל על פין זקוף לפני קיום יחסי מין. קונדומים נשיים, לעומת זאת, מוחדרים לנרתיק לפני קיום יחסי מין. הם עשויים מפוליאוריתן ויש להם טבעת בכל קצה – אחד כדי לשמור על הקונדום במקום והשני כדי לכסות את איברי המין החיצוניים. קונדומים טבעיים, הידועים גם בשם קונדומים מעור כבש, עשויים מקרום המעי של כבש. הם אינם יעילים במניעת מחלות מין כמו סוגים אחרים של קונדומים, אבל הם חלופה מצוינת עבור אלה עם אלרגיות לטקס. קונדומים בטעמים, כפי שהשם מרמז, מגיעים במגוון טעמים פירותיים ומשמשים בעיקר למין אוראלי.

יעילות הקונדומים
כאשר משתמשים בהם בצורה נכונה ועקבית, קונדומים יעילים מאוד במניעת הריון ומחלות מין. על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), לקונדומים גבריים יש שיעור הצלחה של 98% במניעת הריונות כאשר משתמשים בהם נכון. עם זאת, היעילות של קונדומים נשיים היא מעט נמוכה יותר ב 95%. קונדומים הם גם יעילים מאוד בהפחתת הסיכון למחלות מין כגון HIV, זיבה, כלמידיה ועגבת. עם זאת, חשוב לציין כי אף אמצעי מניעה אינו יעיל ב -100%, ותמיד יש להשתמש בקונדומים בשילוב עם צורות אחרות של אמצעי מניעה להגנה מקסימלית.

היתרונות של קונדומים
מלבד יעילותם, לקונדומים יש גם יתרונות רבים. הם נגישים וזמינים באופן נרחב בבתי מרקחת, סופרמרקטים ומרפאות. הם גם סבירים, מה שהופך אותם אופציה ריאלית עבור אנשים בכל רמות ההכנסה. בנוסף, לקונדומים יש תופעות לוואי מינימליות בהשוואה לסוגים אחרים של אמצעי מניעה. הם אינם מכילים הורמונים, ולכן, אינם משפיעים על האיזון ההורמונלי הטבעי בגוף. זה הופך אותם לאופציה בטוחה ובריאה עבור אנשים בכל הגילאים, כולל בני נוער. יתר על כן, לקונדומים אין השפעות ארוכות טווח על הפוריות, מה שמאפשר לאנשים לתכנן הריונות עתידיים ללא כל חשש.

שימוש נכון בקונדומים
כדי להבטיח את יעילותם של קונדומים, חשוב להשתמש בהם בצורה נכונה ועקבית. הנה כמה צעדים שיש לבצע לשימוש נכון בקונדום:

1. בדקו את תאריך התפוגה: הקפידו תמיד לבדוק את תאריך התפוגה של הקונדום לפני השימוש. ייתכן שקונדומים שפג תוקפם לא יספקו את אותה רמת הגנה כמו קונדומים טריים.

2. השתמשו בכל פעם בקונדום חדש: קונדומים מיועדים לשימוש חד פעמי בלבד. שימוש בקונדום יותר מפעם אחת מגביר את הסיכון שהוא יישבר או ייקרע.

3. טפלו בזהירות: פתחו בזהירות את אריזת הקונדום, תוך הקפדה שלא לקרוע או לפגוע בקונדום. הימנע משימוש במספריים או שיניים, שכן זה עלול לגרום נזק לקונדום.

4. גלגלו את הקונדום בצורה נכונה: הקפידו לשים את הקונדום לפני כל מגע באיברי המין. צבטו את קצה הקונדום והניחו אותו מעל ראש הפין הזקוף. לגלגל אותו למטה לבסיס הפין, משאיר קצת מקום בקצה לאסוף זרע.

5. השתמשו בחומר סיכה: הוספת חומר סיכה על בסיס מים יכולה למנוע מהקונדום להישבר ולהגביר את ההנאה. הימנעו משימוש בחומרי סיכה על בסיס שמן או בטעמים, שכן הם עלולים להחליש את הקונדום ולהגביר את הסיכון לשבירתו.

6. השתמשו לאורך כל יחסי המין: השתמשו בקונדום לאורך כל האקט המיני, מתחילתו ועד סופו. זה כולל כל סוג של חדירה, בין אם נרתיקית, אוראלית או אנאלית.

7. הסרה נכונה: לאחר שפיכה יש להחזיק את הקונדום בבסיס

בלוג סקס כתבות נוספות

הפיתוי של נערות ליווי: חוויה מקצועית וחושנית

הפיתוי של נערות ליווי: חוויה מקצועית וחושנית

בעולם המהיר של היום, זה לא נדיר שאנשים מרגישים מוצפים ולחוצים עם שגרת היומיום שלהם. אנשים רבים מתקשים לאזן בין עבודה לחיים ומתמכרים לחוויות אישיות מספקות. כאן נערות ליווי נכנסות…

העולם השנוי במחלוקת של החשפניות: מבט מבפנים

העולם השנוי במחלוקת של החשפניות: מבט מבפנים

המילה "חשפנית" מעלה לעתים קרובות דימויים של נשים לבושות בקפידה רוקדות באופן פרובוקטיבי על במה אפלולית, מוקפות בגברים מריעים וצועצנים. המקצוע עצמו נתקל זה מכבר בשיפוטיות וסטיגמה, בסטריאוטיפים של שימוש…

גלו את העיר התוססת והמגוונת תל אביב: שילוב של תרבות, היסטוריה ומודרניות

גלו את העיר התוססת והמגוונת תל אביב: שילוב של תרבות, היסטוריה ומודרניות

תל אביב, הידועה גם בשם "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין שוקק הממוקם על חוף הים התיכון של ישראל. עם אוכלוסייה של מעל 4 מיליון איש, היא העיר השנייה בגודלה…